Елеватори України: їх роль та важливість у сільському господарстві

Якісне та надійне зберігання зерна відповідно до всіх правил та стандартів є найважливішим елементом виживання людини. Крім того, це гарантує стабільність економіки, дозволяючи в будь-який момент реалізувати необхідну кількість зерна та отримати дохід. Зерно є стабільним фундаментом економіки України. На її території збудовано велику кількість елеваторів, які готові прийняти кілька мільйонів тонн заготовок.

Елеватори України: їх роль та важливість у сільському господарстві

Розташування елеваторів

Більшість об’єктів у центральній та західній частині країни задовольняють внутрішні потреби, натомість термінали на причорноморській частині України забезпечують основу експорту. Тут https://map.ueex.com.ua/ є карта, де можна проаналізувати розташування всіх терміналів. Саме завдяки такому ресурсу вдасться усвідомити, який обсяг зернового ринку в Україні та наскільки багато різних об’єктів на території країни.

Щороку через термінали проходить кілька десятків мільйонів тонн зерна. Пікове навантаження на елеватори припадає на липень-грудень. Надходить новий урожай, який необхідно розмістити. Незважаючи на необхідність додаткових потужностей для зберігання все одно проблем з цим не виникає.

Особливості елеваторів

Майже всі елеватори готові приймати будь-яку зернову продукцію. Усього представлено близько 81% тих об’єктів, які готові прийняти щонайменше 50 тисяч тонн зерна. Близько 82% об’єктів заготовляють кукурудзу, а 72% ріпак. Ідеальним інструментом для зберігання є шахтні сушарки, що сприяють простоті обслуговування та швидкому розвантаженню.

Енергетика елеваторів також має особливості. Близько 77% об’єктів працюють на газу, і лише невелика частина, що залишилася, на рідкому паливі. Деякі підприємства експериментують, користуючись альтернативними джерелами енергії. Застосування технології сушіння змушує враховувати безліч факторів, і без належної рекуперації витрати збільшуватимуться.

Транспортні розв’язки

Один з найважливіших елементів якості роботи елеватора полягає у можливості швидко доставити та розвантажити, а також завантажити транспорт. Через це великий попит мають елеватори, де є можливість скористатися залізничним транспортом, що значно прискорює процес навантаження, і можливість збільшити транспортний обсяг.

З цієї причини в Україні стають популярними модернізованими елеватори, де є багато варіантів організації доступу транспорту. При використанні класичних автомобільних перевезень необхідно пам’ятати про необхідність під’їзду.

Сертифікація елеваторів

Перш ніж елеватор розпочинатиме роботу, він має пройти сертифікацію відповідно до українських стандартів. На об’єкті повинні бути лабораторії для контролю зерна, обладнання для висушування зерна, а також техніка для очищення та захисту сировини, що зберігається. Тільки після оцінки всіх якісних характеристик та параметрів елеватор може розпочати роботу. На даний момент в Україні працює близько 1300 сховищ зерна та 800 елеваторів.