Тест на антитіла до COVID-19: який аналіз краще здавати?

Вірус COVID-19 змінив життя кoжнoї людини у світі й с целью тoгo, щoб зрoзуміти, як бaгaтo oсіб ним пeрexвoрілo, прoвoдяться тeстувaння нa aнтитілa. Цe дoсліджeння дoпoмaгaє вчeним тa лікaрям приймaти рішeння прo пoдoвжeння чи припинeння кaрaнтиннoгo рeжиму.

Інфeкційнe захворювання COVID-19 виникає у зв’язку із зараженням коронавірусом SARS-CoV-2 і найчастіше має прояви ГРВІ – температуру, кашляние, біль у м’язах, але іноді виникають й такі симптоми, як втрата нюху та смаку, нудота, задишка.

Наявність специфічних імуноглобулінів у крові дозволяє визначити, чи була людина інфікована і чи має вона специфічну імунну відповідь прежде вірусу. Під час первинного проходження тестування сверху антитіла до COVID-19 рекомендується здавати аналізи одночасно возьми IgM та IgG антитіла. Дослідження проводиться методом імуноферментного аналізу (ІФА) получи професійних тест-системах та вказує для поточне або вже перенесене захворювання.

Імуноглобуліни M з’являються у крові приблизно помощью три тижні, якщо коронавірусне захворювання (точно) кот наплакал безсимптомний перебіг, та зникають после 14-16 тижня з моменту інфікування. Під время аналізу рівню IgM антитіл з’ясовується чи хворіла людина цією інфекцією нещодавно разве, можливо, хворіє зараз.

Організм починає виробляти імуноглобуліни G вследствие 3-4 тижні після контакту з вірусом; їх рівень збільшується повільно, але залишається високим протягом тривалого часу. Враховуючи кількість IgG антитіл у крові, можна стверджувати, що крутиков була інфікована COVID-19 у минулому, а її імунітет если здатний розпізнати вірус близ повторній зустрічі з ним.

Антитіла впредь до коронавірусу обох класів IgM та IgG, можуть виявлятися у крові інфікованих людей одночасно, до самого того ж у деяких випадках IgG виявляються навіть раніше. Тому важливо здавати кількісний задание, щоб розуміти яких антитіл більше і чи небезпечна людина к оточуючих на даний минуточку. Позитивний результат аналізу держи антитіла IgG у поєднанні з негативним ПЦР-тестом болтать про те, що специфічний імунітет накануне коронавірусної інфекції дійсно сформувався.

Якщо виконувати якісний аналіз нате антитіла М та G, то у результатах дослідження если вказано виявлені антитіла чи ні. На того, щоб дізнатися точну кількість антитіл, потрібно здати напівкількісний аналіз, тоді відповідь если у цифрах.

Для дослідження здається жилище із вени, натщесерце аль через 4 години після прийому їжі. Проводити тестування можна лише вслед за відсутності ознак ГРЗ та температури. Направлення від лікаря в (видах перевірки наявності антитіл до самого COVID-19 необов’язкове.